SW právo logo

Smlouva o dílo a její specifika v IT oblasti

Smlouva o dílo

V praxi se často setkáváme s tím, že zákazník IT služeb i dodavatel netuší, co vše se musí řešit při objednávce, vývoji nebo implementaci a údržbě softwaru.  Smlouvy jsou často řešeny jen přes obecné smlouvy o dílo a v případě pozdějších nejasností, problémů či sporů dochází k nepříjemným situacím, které mohou být problematické pro obě strany. Je potřeba vědět, že klasická smlouva o dílo je vhodná spíše pro díla hmotná. V případě dodávky softwaru je potřeba ošetřit specifické požadavky, které mnohdy kombinují více typů smluv. Je potřeba ve smlouvě o dílo ošetřit všechny fáze vývoje, implementace i předání díla i jeho následné údržby a postup při případných vadách díla. Doporučujeme proto jak dodavatelům software, tak objednatelům, nepodcenit tvorbu smluv o dílo softwarového práva  a řešit ji s právními zástupci a advokáty, kteří se v této oblasti vyznají a mají náležité zkušenosti. Vždy se zajímejte, zda váš advokát je na oblast IT práva specializovaný.  

Proč zvolit právě nás

Smlouva na dodání a zavedení informačního systému nebo software je základním dokumentem upravujícím postup implementace. Přesně víme, na jaké otázky se při přípravě smluvních podkladů zaměřit a které otázky akcentovat.

Sepíšeme pro vás smlouvu o dílo nebo vám ji zkontrolujeme

S oblastí IT technologií máme jako advokáti bohaté zkušenosti. Vše vám vysvětlíme srozumitelně.

Naše další služby

Poskytujeme právní služby pro oblast softwarového práva. Právní poradenství poskytujeme i v anglickém a německém jazyce.

Smlouvy na vyhotovení úvodní analýzy

Často podceňovaný první krok ve vývoji software, který se nevyplácí přeskočit.

Specifické pracovní smlouvy s IT specialisty

Mějte smlouvy s vašimi IT specialisty dobře nastavené.

SLA (Servis level Agreement)

Jste poskytovatel nebo uživatel softwaru? Pak nejspíš potřebujete zajistit jejich servis.