SW právo logo

Duševní a autorské právo

duševní a autorské právo copywright

Úspěch firem mnohdy spočívá v jedinečných metodách nebo postupech, které vyvinou. Proto je velmi důležité ošetřit duševní vlastnictví, které zaručí výhradní právo předmět ochrany užívat, vyrábět nebo prodávat a získat tak užitek z duševní činnosti a návrat investice. Neméně důležité je hlídat své duševní vlastnictví a sledovat konkurenci, zda nezasahuje do vašich práv. Duševní vlastnictví, know-how i obchodní tajemství jsou velmi cenné nehmotné statky, které je potřeba náležitě ochránit. Zajistíme příslušné smlouvy, poradíme se softwarovými licencemi, patenty, ochrannými známkami, užitnými i průmyslovými vzory i příslušnými registracemi. Pokud jste společnost podnikající v zahraničí, je nutné získat právní ochranu duševního vlastnictví i tam.

 

Pomůžeme vám ochránit vaše know – how, nápad nebo značku.

Jaké máte možnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví?

  • Patent – slouží k ochraně technického řešení a má platnost 20 let
  • Užitný vzor – slouží k ochraně technického řešení a má platnost 10 let
  • Průmyslový vzor – pro ochranu vnějšího vzhledu a designu, platnost až 25 let
  • Ochranná známka (trademark) – zejména pro ochranu grafického ztvárnění výrobků, služeb nebo obchodních názvů, platnost 10 let s možností prodloužení.

 

Detaily a rozdíly mezi jednotlivými možnostmi vám rádi vysvětlíme. Poradíme, kterou ochranu duševního vlastnictví vybrat a zajistíme vše potřebné za vás.

Autorské právo (copyright)  se na rozdíl od duševního vlastnictví vždy vztahuje k fyzické osobě. Autorské právo vzniká automaticky, nelze se ho vzdát. Autor může poskytovat licence k užití jeho díla.

Proč zvolit právě nás

Poskytujeme komplexní právní poradenství v oblasti práva duševního vlastnictví a autorských práv. Pokud potřebujete ochránit váš nápad, značku nebo know-how, obraťte se na nás. Získáte tak zkušeného advokáta v tomto oboru. Pokud si myslíte, že vám někdo váš nápad nebo značku ukradl, budeme vás zastupovat v případném sporu.

Pomůžeme Vám ochránit Vaši značku nebo know-how

Vše vám vysvětlíme srozumitelně.