SW právo logo

Cloud computing a SaaS

SAAS - servis level agreement

 Cloud computing a SaaS (z angl. „software as a service“) znamená pronájem výpočetního výkonu, datových úložišť, sítí, softwaru či analytických nástrojů s využitím prostředků vzdáleného připojení. Mezi největší výhody patří nízké počáteční investice, odpadá také veškerá starost o hardware. Nicméně je třeba mimo jiné dbát na ochranu osobních a dalších citlivých údajů, stejně tak je třeba počítat s určitou závislostí na poskytovateli. Víme, jak se v této problematice zorientovat a ohlídáme Vaše práva.     

Při využívání SaaS vzniká z právního pohledu atypický vztah, na který nelze zcela aplikovat právní úpravu některého ze zákonem stanovených smluvních typů. Již delší dobu se na odborné úrovni vede debata o tom, jak v případě SaaS postupovat. V podstatě jde o to, že se rozchází názory na to, zda je potřeba v případě SaaS a cloud computingu uplatňovat licenci či nikoli, tzn. zda je software v případě pronájmu služeb stále autorským dílem či nikoli.

 

Proč zvolit právě nás

Pokud uvažujete o využití pronájmu softwaru nebo ho chcete sami poskytovat, je vždy nejlepším řešením poradit se se zkušeným právníkem, který má v této oblasti praxi. Rádi Vám poskytneme právní rady, navrhmeme možná řešení  a zpracujeme pro Vás náležité dokumenty tak, aby byly za všech okolností maximálně chráněny Vaše zájmy.

V oblasti Cloud computingu a SaaS Vám poradíme a zpracujeme dokumenty tak, aby byly chráněny Vaše zájmy za všech okolností

S oblastí IT technologií máme jako advokáti bohaté zkušenosti. Vše vám vysvětlíme srozumitelně.